قیمت نایلون عریض کیلویی دیجیکالا

یکی از تولیدات پرمصرف در زمینه محصولات ترموپلاست‌، نایلون عریض است. این نایلون‌ها در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون قابل تولید هستند. انواع نایلون عریض در زمینه‌های کشاورزی، گلخانه‌ای و دیگر صنایع کاربرد فراوان دارد. قیمت نایلون عریض کیلویی با توجه به کیفیت و کاربرد آن می‌تواند متفاوت باشد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم به بررسی انواع نایلون عریض و کاربردهای آن‌ بپردازیم. همچنین فاکتورهای مؤثر بر قیمت نایلون عریض نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت. پس توصیه می‌شود در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

پلاستیک عریض

نایلون عریض چیست؟

نایلون عریض نوعی پلاستیک با ضخامت‌های مختلف است که در ابعاد بزرگ برای پوشش گلخانه‌ها و کشت‌های زیر پلاستیکی و همچنین پوشش تجهیزات ساختمان‌ها در کارهای عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نایلون‌ها در رنگ‌های مختلف تیره و روشن قابل تولید است.

نوع شفاف این نایلونها، از گیاهان در برابر عوامل بیماری‌زا محافظت می‌کند. معمولاً در عرض‌های 2، 4، 6، 8، 10 و 12 متر تولید می‌شود. برای گلخانه‌هایی که مساحت آن‌ها بیشتر از یک‌ هکتار است، بهتر است عرض‌های بالای 12 متر را سفارش دهید.

به صورت کلی این نایلون‌ها بیشتر در صنایع کشاورزی و ساختمانی مصرف دارند. در کارخانه‌های تولید پلاستیک، قیمت نایلون عریض با توجه به کیفیت آن تعیین می‌شود و به بازار عرضه خواهد شد. در مورد هر کدام از این نایلون‌ها‌ در ادامه اشاره‌ای کوتاه می‌کنیم.

قابلیت تولید پلاستیک عریض تا چند دهه اخیر مقدور نبود. و این امر باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیر می‌شد. با تولید نایلون عریض، صنعت گران،کشاورزان و دیگر صاحبان صنف‌های مختلف، توانسته‌اند نیازهای خود را برآورده کنند. قیمت نایلون عریض کیلویی با توجه به کارایی آن بسیار مقرون به صرفه است. 

نایلون عریض طلوع پلاست

نایلون عریض کشاورزی

همان‌طور که گفته شد یکی از کاربردهای نایلون عریض در صنعت کشاورزی است. در کشاورزی برای کشت محصولات گلخانه‌ای درفصول سرد سال، از این نایلون‌ها استفاده می‌شود. نایلون عریض کشاورزی به دلیل خواص آنتی یووی، آنتی ویروس و آنتی باکتریالی که دارد در حفاظت از گیاه بسیار مؤثر عمل می‌کند. با توجه به‌ نوع و میزان مساحت زیر کشت، شما می‌توانید نایلون عریض را با عرض و ضخامت مناسب سفارش داده و خریداری فرمایید. نایلون عریض کشاورزی دارای افسام مختلفی است که در صفحه مربوطه می‌توانید انواع آن را مشاهده فرمایید.

نایلون عریض ساختمانی

از نایلون عریض در کارهای ساختمانی و عمرانی نیز استفاده فراوان می‌شود. گاهی اوقات در ساختمان‌های نیمه‌کاره، جهت حفاظت از ساختمان، تجهیزات و وسایل ساختمانی، این نایلون‌ها به عنوان‌ کاور کاربرد دارد. جهت نصب نایلون‌های عریض بر روی ساختمان، باید از داربست‌های فلزی محکم با بستهای مناسب استفاده کرد. همچنین این نایلون‌ها به عنوان پوشش دهی در کفسازی و سقف سازی، جهت جلوگیری از نفوذ سیمان و رطوبت، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع نایلون عریض

نایلون‌های عریض بر حسب کاربردی که دارند، دارای انواع مختلفی هستند. این نایلون‌ها در دو رنگ شفاف و مشکی وارد بازار می‌شود. تولید نایلون‌های عریض همچنین از تک لایه تا چند لایه امکان‌پذیر بوده و ضخامت آن‌ها از 150 تا 500 میکرون قابل تغییر است. نایلون تک لایه معمولاً با ضخامت بیشتری نسبت به نایلون چند لایه تولید می‌شود. قیمت نایلون عریض تک لایه با توجه به روند ساده تولید و همچنین مواد اولیه آن، مقرون به صرفه‌تر است. در ویدئویی که برای شما عزیزان آماده کرده ایم، می‌توانید تولید نایلون عریض در شرکت آذین پلاست را مشاهده فرمایید.

 

ویژگی های نایلون عریض چند لایه

این نایلون‌ها به دلیل استحکام و مقاومت بالاتری که دارند، دارای طول عمر بیشتری هستند. نایلون‌های چند لایه به دلیل ترکیبات مواد افزودنی آنتی یووی که در آن‌ها به کار رفته است، از آسیب رسیدن به گیاهان در هنگام تابش نور مستقیم خورشید، جلوگیری می‌کنند. این نوع نایلون‌ها همچنین مانع از جمع شدن بخار آب در سقف‌ها می‌شوند. نایلون عریض چند لایه، در عرض‌های مختلف از یک متر تا 18 متر به بازار عرضه می‌شود. قیمت نایلون عریض کیلویی بر اساس قیمت هر کیلو از آن مشخص می‌شود و با توجه به حجم کارایی که دارد مناسب است.

کاربرد نایلون عریض

قیمت نایلون عریض

نایلون عریض در مصارف گوناگون صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نایلون‌ها در صنایع کشاورزی، گلخانه و مالچ کاربرد بسیار دارد. در کشاورزی از نایلون عریض شفاف جهت انتقال نور به درون محیط و رشد سریع کشت استفاده می‌شود. از این نوع نایلون در سقف بندی مراکز پرورش قارچ نیز استفاده فراوان می‌شود. نایلون عریض uv دار در گلخانه‌ها جهت حفاظت از گیاهان گلخانه‌ای نیز کاربرد دارد. استحکام و مقاومت بالای نایلون‌های عریض باعث شده است که از آن‌ها در کارهای عمرانی و ساخت‌وساز جهت کارهایی نظیر فونداسیون و … نیز استفاده شود. در صنایع دامداری هم می‌توان از این نایلون‌ها جهت درست کردن تجهیزات دامداری استفاده کرد.

قیمت نایلون عریض کیلویی

قیمت نایلون کیلویی و قیمت پلاستیک متری ضخیم با توجه به کیفیت، ضخامت و چند لایه بودن نایلون، می‌تواند متفاوت باشد. عموماً قیمت این نایلون‌ها بر حسب وزن آن‌ها یعنی کیلوگرم محاسبه می‌شود. به طور تقریبی هر یک کیلوگرم‌ نایلون عریض برابر با پنج متر مربع است. این رقم در مورد نایلونهای با ضخامت‌های مختلف مقداری تفاوت دارد. از این رو قیمت نایلون عریض کیلویی با توجه به نوع پلاستیک عریض تغییر می‌کند.

بالا بردن خواص نایلون عریض با افزودنی ها

قیمت نایلون عریض

برای افزایش مقاومت نایلون عریض و طول عمر آن، از مواد آنتی یووی در ترکیبات مواد اولیه تولید نایلون عریض استفاده می‌شود. افزودنی دیگر مورد استفاده در نایلون عریض، IR است که جذب کننده مادون قرمز است. این ماده سبب تنظیم دمای گلخانه در شب و روز به میزان متعادل می‌شود. افزودنی Anti Static یا به عبارتی همان ضد الکتریسیته ساکن، از جمع‌آوری گرد و غبار بر روی گیاهان گلخانه‌ای جلوگیری می‌کند. افزودنی ضد مه با ممانعت از تعریق گلخانه، مانع از سوختگی گیاهان در برابر نور خورشید می‌شود.

جمع بندی

نایلون عریض یکی از انواع پلاستیک پرکاربرد در صنایع کشاورزی و ساختمانی است. از نایلون عریض در ساخت گلخانه‌ها، مراکز تولید قارچ و … استفاده می‌شود. این نایلون‌ها با خواص ویژه‌ای که دارند از گیاهان گلخانه‌ای در برابر نفوذ ویروس و باکتری جلوگیری می‌کنند. نایلون عریض در لایه‌ها، ضخامت‌ها و عرض‌های مختلف تولید می‌شود.

به طور کلی در بین انواع نایلون عریض، نایلون‌های چندلایه، مقاومت، استحکام و طول عمر بیشتری دارند. نکته مهم دیگری که در بالا مطرح شد؛ تعیین قیمت نایلون عریض بر حسب وزن، ضخامت و کیفیت آن است. یعنی قیمت نایلون عریض کیلویی با توجه به قیمت هر کیلو نایلون مشخص می‌شود.

سوالات متداول

یک کیلو نایلون عریض چند متر است؟
هر ۵ متر مربع نایلون عریض تک لایه برابر با یک کیلو گرم است.
قیمت هر متر نایلون عریض چقدر است؟
قیمت هر متر نایلون عریض بنا بر نوسانات ارز، مشخص نیست، قیمت نایلون با توجه به ضخامت، میزان درصد افزودنی یو وی، عرض نایلون و میزان سفارش متغییر است.

محصولات مشابه

دیدگاه کاربران

16 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • پورنیام
  1401-03-23 11:33 ق.ظ

  نایلون عریض برای ساختمان نیاز دارم. قبلی که از جای دیگه تهیه کردم به خاطر اشعه آفتاب از بین رفت. تضمین میدین؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-03-23 11:55 ق.ظ

   باید به صورت آنتی یووی سفارش بدین. بله همه کارای ما تست شده‌س و ضمانت داره

   پاسخ
 • فرهادی
  1401-04-11 11:48 ق.ظ

  سلام چه مقدار پلاستیک عریض برای یه ساختمون 4 طبقه نیازه؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-04-11 12:49 ب.ظ

   سلام دوست عزیز چیزی نزدیک به 18 تا 20 متر نیاز دارید.

   پاسخ
 • نایلون مرغوب عریض گلخانه ای نیاز دارم برای گلخانه خانگی 10 متری قیمت میدین

  پاسخ
 • مهدی باقری
  1401-04-24 6:32 ب.ظ

  سلام من پلاستیک میخوام با عرض ۴۰متر و طول ۴۰متر پیدا میشه میخوام یه تیکه بندازم کف استخر خاکی

  پاسخ
 • سهرابی نیا
  1401-07-09 2:54 ب.ظ

  نایلون عریض کشاورزی و گلخانه ویژگی یکسان دارن؟ متوجه نمیشم تفاوتشونو

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-07-09 3:06 ب.ظ

   سلام بله نایلون کشاورزی شامل نایلون های مختلفی مثل سیلو، گلخانه، ضدعفونی کننده و … است

   پاسخ
 • سلام اگه بخوام سقف حیاط کارگاه رو با نایلون پوشش بدم چه نوعی مناسبه و هر چند وقت یه بار میپوسه و باید تعوض کنم

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-08-27 5:41 ب.ظ

   سلام نایلون گلخانه برای اینکار مناسبه .. به صورت یووی دار سفارش بدین تا از پوسیدگی جلوگیری بشه

   پاسخ
 • سلام امکان ارسال نمونه قبل خرید وجود داره؟

  پاسخ
 • خرم دوست
  1401-10-26 7:00 ب.ظ

  سلام نایلون عریض به درد پوشوندن سقف محوطه باز میخوره؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست