مهمانی دادن در فرهنگ ایران اهمیت خاصی دارد .دور همی های خانوادگی و اقوام با جمعیت زیاد در ایران بیشتر از سایر کشورهای می باشد و از آنجایی که ایرانی ها اکثرا در خانه هایشان فرش دارند مهمانی ها و مراسم را درمنازل یا مساجد برگزار می کنند. می‌دانیم که امروزه با گسترش تکنولوژی سرعت امور در همه کارها بالا رفته و با در اختیار داشتن امکانات نیازی به اتلاف وقت برای کارهای کسل کننده و بیهوده نخواهیم داشت. سفره یک بار مصرف یکی از امکاناتی است که در اختیار عموم قرار گرفته تا با استفاده از آن راحتی هر چه بیشتر را تجربه کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع سفره یکبار مصرف، کاربردهای دیگر آن و راهنمای خرید سفره یکبار مصرف مرغوب آشنا شوید.

قیمت سفره یکبار مصرف پلاستیکی

سفره یکبار مصرف پلاستیکی

پیش از هرچیز برای آشنایی بیشتر با این محصول بهتر است که با ماده مصرفی در این سفره‌ها آشنا شویم. سفره‌های یکبار مصرف از دانه‌های گرانول پلی ایتلن با درصد ترکیبی 90% در نوع مرغوب سفره‌های یکبار مصرف ساخته می‌شوند که با ورود آنها به دستگاه‌های ساخت و تولید سفره یکبار مصرف و اضافه کردن مواد جانبی لازم مثل کربن با درصد ترکیبی 10% ماده اولیه ساخت سفره‌های یکبار مصرف به دست خواهد آمد. پس از آن با اضافه کردن رنگ و طرح‌های مختلف برای ایجاد جذابیت وارد مرحله پرفراژ زنی خواهد شد تا به راحتی قابل استفاده باشد و به صورتی آسان مقدار مصرفی خود را جدا کنیم. در نهایت سفره‌ها در متراژ مورد نظر رول و بسته بندی و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در فرهنگ ایرانی، برگزاری جشن و مهمانی، همواره امری بسیار مهم تلقی می‌شود. با این وجود، به دلیل مشغله زیاد، میزان رفت و آمدها به نسبت گذشته کمتر شده است. درست در این نقطه تکنولوژی به کمک انسان می‌آید و با سرعت دادن به کارها، باعث سهولت در انجام آن‌ها می‌شود. تولید سفره یکبار مصرف یکی از پیشرفت‌های محققان در چند دهه اخیر بوده است. با خرید سفره یکبار مصرف پلاستیکی و کاغذی و دیگر محصولات یکبار مصرف، مردم دیگر نگران اتلاف وقت نیستند. قیمت سفره یکبار مصرف به دلیل مزایای زیادی که دارد، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

مواد اولیه ساخت سفره های یک بار مصرف چیست؟

سفره پلاستیکی از پلیمر پلی اتیلن که بر پایه نفت است تولید می‌شود. البته افزودنی‌های دیگری نیز در دستگاه ترکیب شده تا به خواص مطلوب بتوان رسید. برای زیباتر کردن سفره‌ها از رنگ‌های مختلف و چاپ نیز استفاده می‌شود.  پلی اتیلن موجود در سفره از نوع گرانولی است که با کربن ترکیب می‌شود. البته برای رسیدن به فرمولی با کیفیت، مقدار پلی اتیلن باید 90 درصد و مقدار کربن 10 درضد باشد.

خط تولید سفره یکبار مصرف پلاستیکی

سفره یکبار مصرف به کمک دستگاه اکسترودر تولید می‌شود که نوع اکسترود به کار رفته در تولید سفره های یک بار مصرف، اکسترود پیوسته است. یکی از نکات مهم در تولید نایلون سفره یک بار مصرف عرض سفره است که با توجه به سفارش مشتری بوده یا به طور معمول سفره در عرض های 80، 100 یا 120 سانتی متر تولید می شود. مرحله بعداز تولید نایلون سفره، انجام عملیات جرقه گیری آن است، که این عمل موجب دوام چاپ روی سفره یک بار مصرف می گردد که عملیات به صورت باردار نمودن سطح نایلون انجام می گیرد.

آیا سفره یکبار مصرف بهداشتی است؟

گذشته از آلودگی محیط زیستی این محصولات، ولی این ماده ضرر خاصی برای انسان نخواهد داشت. در حقیقت یکی از دلایل عمده محبوبیت این محصول بحث بهداشتی بودن آن است. چرا که اگر سفره یکبار مصرف مرغوب تهیه کنیم مواد مصرفی آن هیچ‌گونه تناقضی با استفاده برای بدن انسان نخواهد داشت. از طرفی بقایای مواد غذایی بر روی سطوحی مانند سفره با گذشت زمان ایجاد آلودگی خواهد کرد، از آنجایی که خود سفره جهت ایجاد حائلی بین غذای مصرفی و آلودگی‌های موجود بر سطح زمین و سایر سطوح استفاده می‌گردد، سفره‌های معمول چند بار مصرف با ریختن غذا بر روی آن و گذشت زمان خود آلوده خواهند شد. بنابراین با استفاده از سفره‌های یکبار مصرف دیگر خبری از آلودگی‌های توضیح داده شده نخواهد بود و با طیب خاطر می‌توانیم از این سفره‌ها استفاده کنیم. فقط در استفاده از آن ها باید در نظر داشت که رنگ‌های مصرفی در مجاورت نان گرم و بخار ایجاد شده روی سفره موجب انتقال مرکب‌های رنگ به نان خواهد شد و برای سلامتی انسان مضرخواهد بود.

 سفره یکبار مصرف کیلویی

از آنجایی که قیمت عمده تمام محصولات به تناسب میزان مصرف کمتر خواهد بود، سفره‌های یکبار مصرف نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با تهیه سفره یک بار مصرف به صورت عمده و کیلویی می‌توانیم قیمت را سرشکن کنیم و سفره‌ها را با قیمت کمتری در اختیار داشته باشیم. البته باید در نظر داشت فروش سفره یکبار مصرف کیلویی بیشتر برای فروشگاه‌ها و کارخانه‌ها جوابگو است و صرفه اقتصادی دارد.

انواع سفره پلاستیکی یکبار مصرف

سفره های پلاستکی در ایران با توجه به تقاضای مصرف کننده شامل دو دسته با دوام و یک بار مصرف می شوند که هر کدام ویژگی های خود را دارند. همچنین از نظر کاغذی و پلاستیکی، تک رنگ و چاپی، ساده  و طلاکوب نیز ممکن است شامل انواع مختلفی شوند.

اگر بخواهیم سفره‌های یکبار مصرف را بر اساس رنگ مورد استفاده در آنها بشناسیم در انواع تک رنگ، 2 رنگ، 4 رنگ و 6 رنگ در بازار موجود هستند. سفره یک بار مصرف کیلویی را در انواع طرح‌های زیر می‌توانید در اختیار داشته باشید.

خرید سفره یکبار مصرف
 • سفره یکبار مصرف کاغذی: این نوع از سفره‌های یکبار مصرف با لمینت کاغذی استفاده می‌شوند، دوام کمی دارند و همچنین قابلیت تحمل آب را ندارند.
 • سفره یکبار مصرف ارزان قیمت: سفره‌های ارزان قیمت با احتمال زیاد از مرغوبیت زیادی برخوردار نیستند و درصد کربن استفاده شده در آنها زیاد خواهد بود. البته استفاده از این سفره‌ها در موارد خاصی جوابگوی نوع مصرف هست.
 • سفره یکبار مصرف بدون رنگ: استفاده نکردن از رنگ در این محصول شاید جذابیت بصری را کاهش دهد، اما آن را بهداشتی تر و عاری از هرگونه مواد مضر برای سلامتی خواهد کرد.
 • سفره یکبار مصرف بدون طرح: این نوع از سفره‌ها می‌تواند رنگی و یا بدون رنگ و سفید باشد اما طرحی روی آن استفاده نشده است و کاملا ساده خواهد بود.
 • سفره یکبار مصرف شفاف: این سفره‌ها شفاف و شیشه‌ای هستند و هر دو نوع بدون طرح و طرح‌دار آن در بازار موجود است.
 • سفره یکبار مصرف طلاکوب: از این نوع سفره بیشتر در مجالس و مهمانی‌ها استفاده می‌شود چرا که جنس استفاده شده در آن ضخیم است، زمینه آن رنگی است و طرح‌های طلایی و نقره‌ای رنگ روی آن کیفیت بصری خوبی ارائه خواهد داد. اکثر این سفره‌ها بدون پرفراژ ارائه می‌شود تا لطمه‌ای به طرح آن وارد نشود.
 • سفره یکبار مصرف ضخیم: هر چه سفره‌های یکبار مصرف ضخیم‌تر باشند، دوام آنها بیشتر خواهد بود و مقاومت بیشتری در مقابل نفوذ آب و دیگر مواد غذایی خواهند داشت.
 • سفره شیشه ای یکبار مصرف: این سفره دارای ضخامت زیادی است و مواد غذایی در صورت پخش شدن بر روی آن، جذب نمی‌شوند. این مدل سفره می‌تواند بی چاپ و یا چاپی به فروش برسد.

سفره با دوام (ضخیم)

سفره‌های با دوام یا دائمی‌ که در اکثر خانه‌ها استفاده ‌می‌شود از جنس نایلون ‌می‌باشد که مقدار پلیمر سبک آن بیشتر از پلیمر سنگین است تا نرم و انعطاف پذیر باشد آن‌ها را در ضخامت بالا در چند لایه تولید ‌می‌کنند تا مقاومت بیشتر و طول عمر بیشتری داشته باشند. اگر سفره ای خشک بود و زود شکسته شد به این دلیل است که از پلیمر سنگین که ارازنتر است در آن بیشتر استفاده شده است و تعداد لایه‌های آن کم ‌می‌باشد.

سفره یک بار مصرف (نازک)

با تغییر سبک زندگی مردم نیاز به لوازم یکبار مصرف بیشتر شده است. سفره‌های یک بار مصرف همانطور از نامشان پیداست نازک هستند عمر طولانی ندارند.
این سفره‌ها بیشتر از جنس نایلکس ‌می‌باشند که درصد بیشتری پلیمر سبک به آن اضافه ‌می‌شود تا دوخت پذیری خوبی داشته باشد. تولید کنندگان با توجه به سلیقه مشتری در طرح‌ها ی متنوعی در دو عرض ۱۰۰ و ۱۳۰ سانتی متر به صورت متری تا شده در رول‌هایی از ۱۰ تا ۵۰ متر تولید ‌می‌کنند.

رول سفره یک بار مصرف

کاربرد سفره‌ یکبار مصرف

 کاربرد سفره یکبار مصرف بر کسی پوشیده نیست. همه شما با کاربردهای آن آشنا هستید. شما می‌توانید در مجالس و دورهمی های دوستانه و یا رسمی، جشن تولد، مهمانی‌های کوچک و بزرگ، پیک نیک و … از این سفره‌ها استفاده کنید. همچنین در اکثر هتل‌ها و مهمان خانه‌ها استفاده از این سفره ها بسیار متداول است و هزینه پایینی نیز دارد. از دیگر موارد مصرف این سفره می‌توان به هیات‌ها و مدارس اشاره کرد.

دستگاه چاپ سفره یکبار مصرف

دستگاه مورد استفاده برای تولید سفره‌های یکبار مصرف فلکسو است، که برای چاپ نایلون و نایلکس هم استفاه از آن استفاده ‌می‌کنند. پس از تولید نایلون رول شده را در دستگاه چاپ سیلک چاپ قرار ‌می‌دهند که دارای چند گردونه و مخزن رنگ و لوح‌های چاپی ‌می‌باشد. در تولید نایلون و سفره‌ها مراحل تولیدکاملا با دستگاه بدون دخالت دست بوده و این موضوع باعث بهداشتی بودن محصول خواهد شد. که بعضی از تولیدی‌ها میکس مواد اولیه را به صورت دستی انجام ‌می‌دهند و مقدار کربنات را افزایش ‌می‌دهند که این عمل باعث تولید غیر بهداشتی سفره است. دستگاه چاپ سفره دائمی‌ یا با دوام با یک بار مصرف فرق چندانی ندارد تنها تفاوت در خط برش آن است که سفره‌های خانگی بدون آن تولید ‌می‌شود.

قیمت سفره یکبار مصرف

در زمان‌های گذشته دستگاه‌ها با کلیشه چاپی به صورت تک رنگ یا دو رنگ چاپ ‌می‌شد. اما امروزه با پیشرفت صنعت تبلیغات و چاپ، دستگاه‌های چاپ سفره‌های یکبار مصرف با توجه به مدل آن‌ها همزمان از ۲ تا ۸ رنگ پشتیبانی ‌می‌کنند. تنها تفاوت آنها در چاپ طرح ‌می‌باشد که برای سفره‌های یک بار مصرف معمولا از دو رنگ و حد اکثر از چهار رنگ استفاده ‌می‌شود که ‌می‌تواند طلاکوب هم باشد. دستگاه‌های ۴ به بالا بیشتر برای پاراچه، پوستر‌ها و سفره‌های خانگی مجلسی استفاده ‌می‌شود. رنگ‌های مورد استفاده در چاپ سفره‌ها مانند پلیمر مورد استفاده آن، از نوع غیر س‌می‌‌می‌باشند. چاپ طرح ‌می‌تواند اختصاصی و سفارشی باشد. و هرچه کیفیت چاپ بهتر و تعداد رنگ‌ها بیشتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود. سفره‌های برجسته زمان تولید نایلون، طرح توسط گردونه فلزی طرح دار، با فشار و حرارت کم بر نایلون وارد شده و آن‌ها را برجسته ‌می‌کند.

ابعاد سفره‌‌های یکبار مصرف

یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد تنوع در سفره‌های یکبار مصرف می‌شود تنوع در ابعاد آن‌ها است. متراژی که برای رول کردن و بسته بندی این سفره‌‌ها وجود دارد از 9 متر تا 100 متر متفاوت است. عرض این سفره‌ها با توجه به اینکه کاربرد مجلسی یا خانگی دارند متفاوت است. بیشتر سفره‌های مجلسی در عرض 120 سانتی‌متر تهیه و توزیع می‌شوند در حالی که سفره‌های خانگی حتی در عرض 30 سانتی‌‌متر نیز در بازار موجود می‌باشد. ابعاد سفره‌های یکبار مصرف می‌تواند به سفارش مشتری تغییر کند.

قیمت و خرید سفره یکبار مصرف

قبل از خرید سفره یکبار مصرف لازم است که شما، سفره مورد نظر خود را متناسب با ابعاد و اندازه‌های دلخواه، افزودنی مورد نظر، ضخامت‌، رنگ، نوع سفره و… در نظر بگیرید. سپس از بین انواع تولیدکننده سفره یکبار مصرف، بهترین را انتخاب کنید. کارخانجات زیادی برای تولید سفره یکبار مصرف وجود دارند. اما باید توجه داشته باشید که بهتر است سفره خود را از کسانی بخرید که در این حوزه، فعالیت چندین و چندساله دارند. آذین پلاست کیمیا سال هاست که با ارائه باکیفیت ترین محصولات به مشتری، همواره رضایت آن‌هارا به دست آورده است. جهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت سفره یکبار مصرف، با شماره‌های درج شده در سایت در ارتباط باشید.

 سخن پایانی

تا به اینجا با انواع سفره‌یکبار مصرف، مواد مصرفی و… در آنها آشنا شدیم. در نظر داشته باشید که مواد اولیه در تهیه سفره‌های یکبار مصرف در کیفیت و کارایی آنها نقش بسزایی دارد. استفاده از مواد درجه 2 و 3 می‌تواند کیفیت سفره‌ها را کاهش دهد و باعث ایجاد بوی نامطبوع در آنها گردد. بسته بندی این محصول نیز مهم است چرا که از نفوذ آلودگی و میکروب برای استفاده جلوگیری خواهد کرد. سفره‌های ساده و بدون طرح نیز با اینکه جذابیت بصری کمتری دارند ولی بهداشتی تر هستند و ضرر احتمالی کمتری در پی خواهند داشت و می‌توانند برای استفاده روزمره کاربردی‌تر باشند. جرقه‌گیری سفره‌های یکبار مصرف از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که استفاده از ان را آسان و ماندگاری طرح‌های روی سفره‌های یکبار مصرف را بیشتر خواهد کرد. در نهایت برای تهیه و خرید سفره‌ یکبار مصرف خود نوع استفاده را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید.

سوالات متداول

انواع سفره‌های یکبار مصرف شامل چه مدل هایی می‌شود؟

سفره‌های یکبار مصرف پلاستیکی، کاغذی، شیشه ای، مجلسی، لمینتی و … از انواع سفره‌های یکبار مصرف هستند.

قیمت سفره یکبار مصرف بر چه اساس سنجیده می‌شود؟

قیمت سفره‌های یکبار مصرف بر اساس میزان ضخامت سفره، برند تولیدی، کیفیت محصول، مقدار سفارش، نوع سفره یکبار مصرف(ساده، طلاکوب و…) سنجیده می‌شود.

سفره پرفراژدار چیست؟

پرفراژ در اصل همان نقطه برش سفره است که با متراژ تعیین شده توسط مشتری تولید شده و باعث می شود مصرف کننده به راحتی هر چه تمام تر با ابعاد مورد نیاز سفره را برش دهد.

محصولات مشابه

دیدگاه کاربران

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آرش نیا
  1401-03-11 11:05 ق.ظ

  سفره مجلسی طلاکوب پرفراژدار میزنین؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-03-11 11:15 ق.ظ

   سلام، سفره های مجلسی به دلیل شیک بودن اگر پرفراژدار طراحی شن ظاهرشون به هم میریزه. تقریبا هیچ جا تولید به این شکل ندارن

   پاسخ
 • هادی پور
  1401-03-23 11:31 ق.ظ

  1500 رول سفره یکبار مصرف برای صادرات به عراق نیاز دارم. قیمت چقدر میشه با حمل و نقل؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-03-23 11:54 ق.ظ

   سلام، برای دریافت قیمت و سفارش با شماره شرکت در تماس باشید

   پاسخ
 • سلام بنده از اردبیل هستم. سفره یکبار مصرف کاغذی با محافظ پلاستیکی نیاز دارم باهام تماس بگیرید.
  0913256436896

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-03-30 4:50 ب.ظ

   سلام، برای ثبت سفارش با شرکت در تماس باشید. شماره ای که فرستادین 12 رقم داره

   پاسخ
 • سلام 100 رول 60 متری سفره یکبار مضرف پلاستیکی طرح دار پرفراژ دار نیاز دارم. امکان سفارش با طرج های مختلف هست؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-04-18 11:03 ق.ظ

   سلام بله این امکان وجود داره، با شماره های شرکت در تماس باشید

   پاسخ
 • زهدی نسب
  1401-04-20 5:01 ب.ظ

  سفره طلاکوب برا صادرات به عراق میخوام، میشه جدا قیمت ۱۰۰ رول و فیمت ۲۰۰ رول رو بهم بدین؟ البته اگر سفارش بیشتر باعث تخفیف میشه

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-04-25 10:21 ق.ظ

   سلام بله در صورت افزایش در مقدار سفارش نخفیف بیشتری نصیبتون میشه. با کارشناسان در ارتباط باشید

   پاسخ
   • فرخنده
    1401-06-05 9:54 ق.ظ

    سفره پلاستیکی طرح دار تر میخوام سفارش بدم برا صادرات به ارمنستان

    پاسخ
    • آذین پلاست کیمیا
     1401-06-06 2:03 ب.ظ

     سلام مقدار سفارش رو به کارشناس فروش اعلام بفرمایید تا سفارشتون ثبت شه

     پاسخ
 • سلام سفره کاغذی پشت نایلونی هم دارین؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-04-25 10:22 ق.ظ

   سلام بله سفره کاغذی با روکش محافظ پلاستیکی موجوده

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست