قیمت نایلون مالچ کشاورزی

صنعت کشاورزی یکی از صنایعی است که استفاده زیادی از نایلون پلاستیکی دارد و معمولا در بخش‌های مختلف چون آبیاری، گلخانه، کشت نهال و… از انواع نایلون پلاستیکی استفاده می‌شود. یکی از نایلون‌های پرکاربرد در این صنعت، نایلون مالچ است. این نایلون با محافظت از خاک، مانع از هدر رفتن رطوبت زمین و رشد علف هرز می‌شود و به کشت محصولات کمک می‌کند. ما در ادامه مقاله به بررسی بیشتر این نایلون و ویژگی‌های آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

نایلون مالچ کشاورزی

نایلون مالچ چیست؟

نایلون مالچ نوعی پوشش است که روی سطح زمین قرار می‌گیرد و از خاک محافظت می‌کند. این نایلون از جنس پلی اتیلن است و به نایلون مالچ کشاورزی هم شناخته می‌شود. نایلون مالچ به گرم نگه داشتن خاک و حفظ آب اطراف ریشه محصولات کمک می‌کند. بنابراین نیازی به آبیاری بیشتر محصولات نخواهد بود. به کشت محصولاتی که از طریق نایلون مالچ انجام می‌شود، کشت نایلونی یا زیرپلاستیکی گفته می‌شود. یکی از ویژگی‌های دیگر این نایلون، جلوگیری از رسیدن نور خورشید به خاک و عدم رشد علف هرز است. در نتیجه با استفاده از نایلون مالچ، کیفیت خاک ارتقاء می‌یابد و محصولات با کیفیت بیشتری به دست مصرف کننده می‌رسند.

با پیشرفت علم و فناوری در صنعت کشاورزی، محققان به دست‌آوردهای زیادی رسیده اند، که نتیجه آن، سهولت کارها و افزایش بهره‌وری از محصولات است. نایلون مالچ پلاستیکی مدت زیادی است که جای خود را به مالچ طبیعی داده است. کشاورزان با خرید نایلون مالچ کشاورزی، نیاز خود را به بهترین نحو برطرف کرده‌اند. به دلیل مزایای بسیار زیاد، قیمت نایلون مالچ بسیار مقرون به صرفه تلقی می‌شود.

انواع نایلون مالچ

کاربرد مهم این محصول در صنعت کشاورزی باعث شده است که انواع مختلفی از این نایلون وارد بازار شود تا کشاورزان با توجه به نوع محصول و منطقه کشت، یکی از انواع آن را انتخاب کنند. انواع نایلون مالچ عبارتند از:

مالچ پاشی در کشاورزی

انواع مالچ آلی و مالچ غیرآلی

مالچ آلی: مالچ‌های آلی از مواد طبیعی تهیه می‌شوند و پسماند آن به راحتی دفع می‌شود و خطری برای محیط زیست ندارد. از این نوع مالچ می‌توان به کاه، چوب خردشده، برگ، علف خشک، کمپوست و… اشاره کرد.

مالچ غیر آلی: این مالچ پوششی پلاستیکی است که بر روی خاک قرار می‌گیرد و گیاهان بر روی منافذ سطح مالچ رشد می‌کنند. جنس نایلون مالچ کشاورزی از پلی اتیلن است و ضخامتی حدود 20 تا 70 میکرون دارد.

مالچ سیاه: مالچ سیاه به دلیل جلوگیری از نور خورشید، نقش مهمی در کنترل علف هرز دارد و هزینه کمتری نسبت به نمونه‌های دیگر دارد.

مالچ سفید: مالچ سفید نوعی پوشش منعکس کننده نور است که بستر خاک را خنک‌تر می‌کند.

مالچ IRT: این مالچ ترکیبی از دو نمونه سیاه و شفاف است که با استفاد از آن می‌توان خاک را گرم نگه داشت و از رشد علف هرز جلوگیری کرد.

نایلون مالچ شفاف: از این نایلون به عنوان آفتاب گیر استفاده می شود. نور از مالچ شفاف عبور می کند و باعث گرم شدن خاک می شود و در نتیجه باکتری ها و علف های هرز در بستر خاک را از بین می برد.

نایلون سیاه و سفید مالچ: این محصول ترکیبی از مالچ سیاه و سفید است و کاربرد هر دو را برای محصول ارائه می دهد.

علاوه بر این نمونه‌ها، برای نایلون‌های مالچ می‌توان از افزودنی‌های مختلفی چون ضد UV هم استفاده کرد که ویژگی‌های جدیدی به این نایلون اضافه می‌کند.

مزایا استفاده از نایلون مالچ

مزایا استفاده از نایلون مالچ باعث شده است که کشاورزان زیادی از این نایلون برای کشت محصولات خود استفاده کنند. این مزایا عبارتند از:

 • نایلون مالچ کشاورزی از رشد علف هرز جلوگیری می‌کند، بنابراین هزینه استفاده از سموم و آفت‌کش‌ها کاهش می‌یابد.
 • عدم رشد علف هرز و استفاده از سموم، باعث حفظ سلامت محصولات و گیاهان می‌شود و از بیماری آن جلوگیری می‌شود.
 • استفاده از نایلون مالچ، باعث بالا رفتن سرعت رشد محصولات و زودرسی آن می‌شود.
 • حفظ خاک و ارتقاء کیفیت آن توسط پوشش مالچ، باعث افزایش کیفیت محصول هم می‌شود.
 • استفاده از مالچ، مانع از خروج گازهای گلخانه می‌شود و از آسیب به لایه ازن جلوگیری می‌شود.
 • نایلون مالچ به دلیل حفظ رطوبت و آب کنار ریشه، تا حد زیادی حجم مصرفی آب را کاهش می‌دهد.
 • با استفاده از نایلون مالچ کشاورزی ساعت کارگری هم کمتر می‌شود.

به طور کلی استفاده از نایلون مالچ صرفه اقتصادی زیادی دارد و به حفظ منابع طبیعی چون آب، محیط زیست و نیرو انسانی کمک می‌کند.

ویژگی‌های نایلون مالچ

ویژگی‌های نایلون مالچ باعث به وجود آمدن مزایا زیادی در استفاده آن توسط کشاورزان شده است. این نایلون کمک زیادی به کشت و رشد محصولات در صنعت کشاورزی می‌کند. از ویژگی‌های نایلون مالچ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • قدرت انعطاف پذیری و کشسانی بالا
 • تنوع رنگ و ابعاد
 • ضخامتی حدود 20 تا 70 میکرون
 • امکان خرید سفارشی نایلون
 • مقاومت در برابر عوامل خارجی
 • در صورتی که افزودنی‌های مختلفی برای ساخت این نایلون استفاده شود می‌توان شاهد خصوصیاتی چون ضد اشعه UV، ضد مه، جاذب مادون قرمز و… بود.

نایلون‌های مالچ به صورت سفارشی هم تولید می‌شوند. بنابراین شما می‌توانید با شناسایی نیاز خود، این نایلون را در انواع مختلف افزودنی، رنگ، ابعاد، ضخامت و… سفارش دهید.

قیمت نایلون مالچ کشاورزی

نایلون مالچ در انواع مختلفی وارد بازار می‌شود که هر کدام از آن‌ها با توجه به خصوصیاتی که دارند، قیمت متفاوتی دارند. معمولا هر چه ابعاد و ضخامت بیشتر باشد، قیمت نایلون مالچ افزایش می‌یابد. البته باید به رنگ نایلون و افزودنی‌های آن هم توجه داشت. میزان افزودنی نایلون مالچ، رابطه مستقیمی با قیمت آن دارد. یکی از عوامل مهم دیگر در تعیین قیمت نایلون مالچ، مواد اولیه آن است. هر چه کیفیت مواد اولیه بیشتر باشد، نایلون کیفیت بالاتری دارد و قیمت آن بیشتر است. بهتر است برای خرید و آگاهی از قیمت نایلون مالچ با شرکت‌های تولید کننده در ارتباط باشید و با مشورت آن‌ها و بررسی‌های لازم، تولیدکننده بهتر را انتخاب کنید.

خرید مالچ کشاورزی

در این مقاله با کاربرد، ویژگی و مشخصات نایلون مالچ کشاورزی آشنا شدید. با در نظر گرفتن نکاتی که مطرح شد، نایلون مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما به بهترین شکل شما را جهت خرید پلاستیک مالچ کشاورزی راهنمایی می‌کنند. نکته دیگری راجب خرید نایلون مالچ کشاورزی این است که این نایلون مالچ پلاستیکی از اون دسته نایلون هایی است که برای کشاورزان بسیار پر کاربرد بوده و تا الان استقبال زیادی از این نایلون شده است، به همبن دلیل تقاضا در برخی از ماه‌های سال بیشتر بوده و قیمت به صورت آنی بالا می‌رود. بهتر است که اگز قصد خرید این نایلون را دارید، پیش از شروع این دوره زمانی، نایلون را خریداری کنید.

جمع بندی

نایلون مالچ یکی از نایلون‌های ضروری در صنعت کشاورزی است که به رشد بهتر محصولات و ارتقاء کیفیت خاک کمک می‌کند. این نایلون در انواع مختلفی از رنگ، ابعاد، ضخامت، افزودنی و… وارد بازار می‌شود که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. بهتر از قبل از انتخاب این نایلون، نیاز خود را بررسی کنید و با مشورت شرکت‌های تولید کننده، نوع مناسبی از آن را تهیه کنید. قیمت نایلون مالچ به عوامل مختلفی وابسته است که مهم‌ترین آن نوع مواد اولیه است. بنابراین هنگام خرید به مواد اولیه نایلون توجه داشته باشید.

سوالات متداول

مالچ تک رنگ بهتر است یا مالچ دو رنگ؟
مقدار افزودنی های نایلون مالچ چه قدر باید باشد؟
قیمت هر متر نایلون مالچ چند است؟

محصولات مشابه

دیدگاه کاربران

18 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • نایلون مالچ 50 میکرونی میخوام کدوم رنگ ارزون تر در میاد؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-03-23 11:56 ق.ظ

   مالچ مشکی یه مقدار ارزون تر از بقیه رنگ هاست. برای سفارش با شماره های شرکت در تماس باشید.

   پاسخ
  • نایلون ۶۰ میکرونی نیاز دارم، دو رنگ باشه و اگر قیمت مناسب باشه ۱ تن نیاز دارم، بهم قیمت بدین ،۰۹۰۵۷۲۶۵۸۱۳
   شاهدی

   پاسخ
   • آذین پلاست کیمیا
    1402-05-11 11:19 ق.ظ

    سلام مالچ 2رنگ 6- میکرون موجود هست. برای سفارش تماس بگیرین

    پاسخ
 • با سلام لطفا قیمت روز یک رول ۵۰۰ متری مالچ سفید با عرض ۱/۵ متر را اعلام فرمایید . در ضمن هزینه ارسال به عهده شما است یا مشتری ؟
  آیا فروش درب کارخانه هم دارید؟ یا شما واسطه محسوب میشوید

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-05-01 10:37 ق.ظ

   سلام دوست عزیز شرکت آذین پلاست کیمیا از بزرگ ترین شراکت در ایران محسوب میشه که با ارائه محسولات با کیفیت تونسته رضایت مشتریان خودشو به دست بیاره. شما اگر مایل هستین میتونین به صورت حضوری خرید کنید. برای اطلاع از قیمت با شماره های شرکت در تماس باشید.

   پاسخ
 • سلام استفاده از این نیلون برا فصل خاصی هست؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-07-09 3:02 ب.ظ

   سلام دوست عزیز خیر برای تمامی فصول کاربرد داره

   پاسخ
 • سلام نایلون مالچ باکیفیت نیاز دارم ولی یه مقدار قیمت نایلون هاتون بالاست. اگر کیفیتش واقعا خوب باشه می ارزه. قبل خرید میتونم نمونه ببینم؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-08-27 5:43 ب.ظ

   سلام قیمت نایلون ها به دلیل قیمت دلار بالا رفته چون مواد اولیه وارداتی هستند. اما در کیفیت نایلون شکی نیست و گواهی داره. میتونید نمونه دریافت کنید

   پاسخ
 • فریبا صادقی
  1401-11-07 9:55 ب.ظ

  سلام نایلون ۳۰ میکرون با افزودنی ضد مه نیاز دارم مساحت زمین ۴۰۰ متر هست چه قدر نایلون نیاز دارم

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-11-07 10:03 ب.ظ

   سلام با کارشناسان برای تخمین مقدار تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 • سلام کدوم افزودنی مربوط به دفع اشعه آفتابه؟

  پاسخ
 • محمد شیرازی
  1402-03-21 10:00 ق.ظ

  سلام
  ارسال هم میکنید خودتون؟

  پاسخ
 • سلام خواهشا یکم فکر دیگران باشید . لااقل حدود قیمت بگذارید تا وقتی منی که بیخبرم از قیمت و سرچ میکنم و تازه متوجه میشم همچین محصولی هست بفهمم در چه حدود قیمتی میشه تهیه کرد .

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1402-11-08 1:30 ب.ظ

   سلام به دلیل ثابت نبودن نرخ ارز از گذاشتن قیمت معذوریم. کافیه با کلیک بر روی لوگوی واتس اپ پایین صفحه و یا با تماس با کارشناسان، از قیمت های روز مطلع شوید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست