نایلون گلخانه قیمت

 یکی از دسته‌های مهم محصولات کشاورزی که امروزه طرفداران بسیاری یافته است، محصولات گلخانه‌ای است. گلخانه فرصت پرورش محصولات را در شرایط آب و هوایی مختلف ایجاد می‌کند. بنابراین می‌توان محصولات خارج از فصل را وارد بازار کرد. یکی از مواد اولیه مهم در ایجاد گلخانه، نایلون گلخانه است که به حفظ شرایط مطلوب برای رشد محصولات کمک می‌کند. ما در ادامه این مقاله با پلاستیک گلخانه بیشتر آشنا می‌شویم و انواع مختلف آن را بررسی می‌کنیم. همچنین درباره موضوع‌هایی مانند قیمت نایلون گلخانه و خرید نایلون گلخانه‌ای بحث خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات زیادی درباره نایلون عریض گلخانه ای به دست آورید.

قیمت نایلون گلخانه دیجی کالا

نایلون گلخانه چیست؟

یکی از نایلون‌های پرکاربرد در صنعت کشاورزی، نایلون گلخانه است. این نایلون عرض زیادی دارد و به فیلم‌های عریض کشاورزی هم شناخته می‌شود. نایلون‌های گلخانه‌ای به عنوان یک پوشش محافظتی، فضای مناسبی برای گیاهان و محصولات داخل گلخانه ایجاد می‌کند و به رشد بهتر آن‌ها کمک می‌کنند. این نایلون استحکام بالاتری نسبت به نایلون معمولی دارد و مدت زمان زیادی عمر می‌کند. پلاستیک گلخانه انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها با توجه به ویژگی‌های مختلف در قیمت‌های گوناگونی وارد بازار می‌شوند. بهتر است قبل از خرید این نایلون با انواع آن آشنا شوید تا نمونه مناسبی از آن را تهیه کنید.

شما می‌توانید با استفاده از انواع نایلون گلخانه ای، در فصول مختلف سال، به تولید انواع محصولات کشاورزی بپردازید. با خرید نایلون گلخانه قادر هستید تا با حفظ دمای مناسب به رشد گیاه کمک کنید. برای تعیین محدوده قیمت نایلون گلخانه، شما باید نیاز خود را شناسایی کنید و با در نظر گرفتن افزودنی مورد نظر و مقدار طول، عرض و ضخامت، قیمت را تخمین بزنید.

انواع نایلون گلخانه

برای تهیه نایلون‌های گلخانه از پلیمرهای مختلفی استفاده می‌شود، به همین دلیل ویژگی‌های هر کدام از انواع آن متفاوت است. بهتر است برای انتخاب درست، با انواع نایلون گلخانه آشنا شوید.

 1. نایلون پلی اتیلن گلخانه: این نوع پلاستیک گلخانه از مقاومت بالایی برخوردار است و می‌توان آن را در ابعاد مختلف تهیه کرد. شما می‌توانید از نایلون پلی اتیلن گلخانه برای مصارف شخصی و صنعتی استفاده کنید.
 2. نایلون پلی وینیل گلخانه: این پلیمر از دوام بیشتری برخوردار است و قیمت بالاتری دارد. مقاومت نایلون پلی وینیل گلخانه در برابر عوامل خارجی مختلف بالا است و معمولا تا 4 الی 5 سال عمر می‌کند.
 3. نایلون کوپلیمر گلخانه: این نوع نایلون در مدل‌های متفاوتی وارد بازار می‌شود و قیمت آن‌ها متغیر است. نایلون کوپلیمر گلخانه تشابه زیادی با شیشه دارد و مقاومت آن بالاتر از نمونه پلی اتیلنی است.
 4. نایلون پلی کربنات گلخانه: پلی کربنات یکی از پلیمرهای بادوام است و پلاستیک گلخانه از این جنس، به خوبی دما و رطوبت فضای گلخانه را حفظ می‌کند و شرایط مطلوبی برای رشد گیاهان ایجاد می‌کند. این نمونه دوام بیشتری نسبت به پلیمرهای قبلی دارد و تا 10سال عمر می‌کند.

ویژگی‌ نایلون گلخانه

ویژگی‌ نایلون گلخانه، باعث شده است که بتوانیم با استفاده از این نایلون، شرایط لازم برای رشد محصولات داخل فضای گلخانه را فراهم کنیم و محصولات متنوعی در فصول مختلف سال به دست مشتریان برسانیم. این ویژگی‌ها عبارتند از:

مرکز خرید نایلون گلخانه

 • پلاستیک گلخانه مانند شیشه شفاف هستند و نور خورشید را از خود عبور می‌دهند تا به رشد گیاهان کمک کنند.
 • این نایلون مقاومت بالایی در برابر عوامل خارجی مختلف چون آب و هوا، حشرات، آفت‌ها و… دارد.
 • نایلون‌های گلخانه‌ای با توجه به نیاز شما در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند.
 • معمولا این نایلون به صورت چند لایه هم تولید می‌شود تا مقاومت بیشتری پیدا کند، شما می‌توانید در صورت تمایل از نمونه‌های چند لایه آن استفاده کنید.
 • امکان خرید نایلون گلخانه به صورت سفارشی هم وجود دارد که با توجه به مشخصات مورد نیاز شما رنگ، ابعاد، تعداد لایه و… تعیین می‌شود.
 • قیمت نایلون گلخانه با توجه به انواع مختلف آن متغیر است. شما می‌توانید با درنظر گرفتن بودجه خود، یکی از انواع آن را برای راه اندازی گلخانه خریداری کنید.
 • هر کیلو نایلون گلخانه چند متر است؟ تخمین زده می‌شود که هر کیلو نایلون حدود 5متر مربع است.

علاوه بر تمام ویژگی‌هایی که به آن اشاره کردیم، برای تولید نایلون‌های گلخانه‌ای از افزودنی‌های مختلفی استفاده می‌شود که باعث بهبود عملکرد این نایلون می‌شوند. در ادامه به شناخت هر کدام از این افزودنی‌ها می‌پردازیم.

افزودنی‌های نایلون گلخانه

افزودنی‌های گوناگونی برای تولید نایلون گلخانه استفاده می‌شود که هر کدام از آن‌ها باعث ایجاد ویژگی‌های متفاوت در این نایلون می‌شوند. این افزودنی‌ها به بهبود عملکرد این نایلون کمک کرده و می‌توانند با توجه به نیاز مشتری به صورت ترکیبی هم استفاده شوند.

 • افزودنی ضد UV: این افزودنی باعث افزایش مقاومت نایلون در برابر نور مستقیم خورشید می‌شود و علاوه بر آن، به حفظ محصولات در برابر اشعه مضر فرابنفش کمک می‌کند.
 • افزودنی ضد مه: افزودنی ضد مه از ایجاد قطرات آب در اثر فتوسنتز گیاهان بر روی نایلون جلوگیری می‌کند. وجود شبنم در فضای گلخانه، باعث آسیب به گیاهان و سوختن برگ آن‌ها می‌شود.
 • افزودنی جذب مادون قرمز: وجود این افزودنی باعث کنترل دما گلخانه در طول شب می‌شود و گرمای مورد نیاز گلخانه در طول شبانه روز حفظ می‌شود.
 • افزودنی ضد الکتریسیته ساکن: این افزودنی به عدم جذب گرد و غبار بر روی نایلون گلخانه‌ای کمک می‌کند.

علاوه بر این افزونی‌های مرسوم، از افزودنی‌های دیگری چون افزودنی ضد چسبندگی، افزودنی آنتی اکسیدان، افزودنی ضد باکتری و… هم استفاده می‌شود. شما می‌توانید با توجه به ویژگی‌های مورد نیاز، نمونه‌های مختلفی از این نایلون را تهیه کنید.

نصب نایلون گلخانه

در مرحله اول باید نایلون گلخانه خود را انتخاب کنید، بعد از انتخاب نایلون مناسب نوبت به مرحله پوشاندن سقف گلخانه می‌شود. لازم است تا ابتدای نایلون را به سمت داخل یک لا بزنید و با طنابی که چندبار دور آن پیچیده شده، گره‌ای محکم ایجاد کنید. نفر دیگری باید طناب را از روی سقف گلخانه به سمت ته گلخانه بکشد. فردی که سر اول طناب را به دیوار انتهایی برده باید شروع به کشیدن کند و نفر دوم نایلون را به روی سازه گلخانه هدایت کند. پس از آن نایلون را با گیره مخصوص به محل تقاطع سقف با دیواره انتهایی وصل کنید. سعی داشته باشید تا روزی اقدام به نصب کنید، که وزش باد وجود نداشته باشد، زیرا در غیر این صورت کار شما سخت‌تر خواهد شد.

مزایای نایلون گلخانه‌ای

پلاستیک گلخانه از ارکان اصلی ایجاد یک گلخانه است. این نایلون ویژگی‌هایی دارد که به ایجاد فضای مناسب برای رشد گیاهان کمک می‌کند. از مزایای نایلون گلخانه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

پلاستیک گلخانه عریض

 • حفظ دمای مناسب برای رشد گیاه
 • محافظت از محصولات در برابر آب و هوا، جانوران و آفات
 • نصب راحت بر روی سازه
 • حمل و نقل آسان به دلیل وزن کم
 • محافظت از گیاهان در برابر اشعه UV
 • تولید در ابعاد مختلف
 • قیمت مناسب
 • عمر بالا

لیست قیمت نایلون گلخانه

همانطور که می‌دانید باید برای آگاهی از قیمت یک محصول شرایط مختلفی را بسنجید. برای تعیین قیمت نایلون گلخانه، شما باید نیاز خود را شناسایی کنید و با در نظر گرفتن آن، یکی از انواع پلاستیک گلخانه را انتخاب کنید. برای مثال قیمت نایلون ضخیم گلخانه طبیعتا از نایلون تک لایه نازک بیشتر است. بعد از آن، نوبت به انتخاب افزودنی لازم برای پلاستیک گلخانه می‌رسد. نوع افزودنی، مقدار و درصد آن بر روی قیمت پلاستیک گلخانه تاثیر می‌گذارد. علاوه بر تمام این عوامل، مواد اولیه و قیمت روز آن هم باید در نظر بگیرید. چنانچه در تولید نایلون‌های گلخانه از مواد درجه یک استفاده شود، قیمت پلاستیک گلخانه بیشتر خواهد بود. البته شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید نایلون‌های گلخانه‌ای فعالیت دارند. بهتر است بعد از مشخص شدن نیازتان، با مشاوران آن شرکت‌ها صحبت کنید و تولید کننده مناسب را انتخاب کنید. همچنین کیفیت مواد و درجه بندی مواد اولیه از نظر جنس و کیفیت نیز بر این موضوع تاثیر می‌گذارد. جهت اطلاع از قیمت پلاستیک گلخانه با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید.

فیلم ۵ لایه عرض ۱۶ متر A+ 5 پلی اتیلن متالوسن شده IR-LD-UV-EVA-Anti Virus 128.000 تومان
فیلم ۵ لایه عرض ۱۶ متر A+ 10 پلی اتیلن متالوسن شده IR-LD-UV-EVA-Anti Virus 139.000 تومان ۲۴
فیلم ۵ لایه عرض ۱۶ متر + آنتی فاگ A+ 5 پلی اتیلن متالوسن شده IR-LD-UV-EVA-Anti Virus 133.000 تومان ۱۶
فیلم ۵ لایه عرض ۱۶ متر + آنتی فاگ A+ 10 پلی اتیلن متالوسن شده IR-LD-UV-EVA-Anti Virus 143.000 تومان ۲۴

عوامل تاثیر گذار در قیمت پلاستیک گلخانه

از عواملی که می‌تواند بر روی قیمت پلاستیک گلخانه تاثیر بگذارد، استفاده از مستربچ‌های رنگی است که توسط عده‎‌ای سفارش داده می‌شود تا نایلون رنگی شود و نمای بهتری داشته باشد. از دیگر موارد تاثیرگذار در قیمت خرید پلاستیک گلخانه در زیر لیست شده اند:

 • نوع سفارش شما متناسب با پوشش مناسب پلاستیک گلخانه خود.
 • افزودنی که قرار است به پلاستیک گلخانه اضافه شود به همراه میزان درصد افزودنی
 • استفاده از مواد اولیه درجه ۱ یا ۲  در نایلون گلخانه
 • تاریخ روز مواد اولیه پتروشیمی و قیمت روز دلار
 • ضخامت نایلون
 • ابعاد نایلون گلخانه

خرید نایلون گلخانه

 

قیمت روز نایلون گلخانه ای

مراکز زیادی مانند خرده فروشی نایلون گلخانه در سطح شهر وجود دارد، اما بهتر است دقت داشته باشید تا نایلون خود را از مراکز معتبر که تضمین کالا و محصول را می‌کنند خرید کنید تا متضرر نشوید. همچنین اکیدا توصیه می‌شود محصولات را به صورت نو تهیه کنید. چرا که نایلون دست دوم بسیار بی کیفیت است و طول عمر کمتری دارد. نکته دیگر در خرید پلاستیک گلخانه، انتخاب شرکت معتبر است که چندین سال در این زمینه فعالبت داشته باشد. بهتر است نایلون را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه فرمایید. آذین پلاست کیمیا با سال‌ها تجربه در زمینه تولید نایلون، مفتخر است، نایلون‌های گلخانه‌ای خود را به شما عزیزان عرضه کند.

قیمت هر کیلو پلاستیک گلخانه چقدر است؟

فرض کنید که شما زمینی دارید با ۵۰۰۰ متر مربع با عرض درخواستی ۱ متر نایلون مالچ. و هیچ اطلاعات دیگری برای سفارشی سازی نایلون خود ندارید. و نیاز شما، برای کشت؛ نخود، لوبیا و سایر این محصولات است. در اینجا ما ضامت ۳۰ میکرون رو برای نایلون مالچ ، در نظر می‌گیریم. چگالی نایلون پلی اتیلن برای این کار ظرفیتی حدود ۱۰۵۰ است.

۱۰۵۰ تقسیم بر عرض نایلون درخواستی (عرض نایلون تبدیل به سانتی متر می‌شود) می‌کنید و جواب آن تقسیم بر متراژ مربع زمین (که متراژمتر مربع زمین تبدیل به سانتی متر مربع می‌شود) و جواب آن تقسیم برا ضخامت نایلون مالچ که ما ۳۰ میکرون در نظر گرفتیم ( تبدیل به میکرون یعنی ۳۰ تقسیم بر ۱۰۰۰۰ که مساوی با ۰.۰۰۳ میکرون می‌شودجواب بدست آمده مساوی است با طول فیلم نایلون عریض برابر با ۱کیلو گرم است. متراژ متر مربع زمین مور نظر، برای پوشش نایلون مالچ را،  تقسیم بر طول فیلم بدست آمده می‌کنید و وزن کل نایلون خالص بدست آمده بدست می‌آید.

نتیجه

نایلون گلخانه یکی از نایلون‌های مهم و ضروری در صنعت کشاورزی است و به رشد بهتر گیاهان گلخانه کمک می‌کند. این نایلون شرایط لازم برای پرورش گیاهان و محصولات را در فصول مختلف سال فراهم می‌کند و از مقاومت بالایی برخوردار است. پلاستیک گلخانه در انواع مختلفی از نظر جنس، افزودنی، ابعاد، تعداد لایه و… وارد بازار می‌شود. شما می‌توانید با درنظر گرفتن نکاتی که گفته شد، نمونه مناسب نایلون گلخانه‌ ای را شناسایی کرده و آن را خریداری کنید.

سوالات متداول

چند متر نایلون گلخانه برابر 1 کیلوگرم است؟
 5 متر مربع از این نایلون برابر 1 کیلوگرم است، البته با توجه به ضخامت، ابعاد و اندازه ممکن است این مقدار تغییر کند. بنابراین هر کیلو نایلون گلخانه 5 متر مربع است
کاربرد پلاستیک گلخانه ای چیست؟
پلاستیک گلخانه، کاربرد وسیعی در ساخت انواع گلخانه برای پرورش محصولات خارج از فصل دارد.
قیمت هر متر نایلون گلخانه چند است؟

قیمت هر متر نایلون گلخانه با توجه به افزودنی‌های دلخواه مشتری متفاوت است. برای اطلاع از قیمت با آذین پلاست در تماس باشید و مشخصات دلخواه خود را به کارشناس فروش اعلام فرمایید.

قیمت هر کیلو پلاستیک گلخانه چقدر است؟

قیمت هر کیلو پلاستیک گلخانه از 90 هزار تومان شروع شده و با افزایش سایز نایلون قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

محصولات مشابه

دیدگاه کاربران

37 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سهراب زاده
  1401-03-11 12:43 ب.ظ

  سلام خب از کجا بفهمیم چه قدر افزودنی نیازه برا نایلون؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-03-11 12:45 ب.ظ

   سلام، بسته به نوع کشتی که انجام میدین و نوع خاکی که دارین و شرایط جغرافیایی منطقه، میزان افزودنی محاسبه میشه. میتونین از مهندس کشاورزی کمک بگیرین.

   پاسخ
 • سلام نایلون گلخانه پلی اتیلنی شفاف سه لایه و به یک نفر جهت نصب نیاز دارم. خودتون دارین بفرستن؟ ضمنا ضد مه هم باشه

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-03-23 11:56 ق.ظ

   بله در صورت درخواست مشتری نصاب هم فرستاده میشه. با شرکت در تماس باشید

   پاسخ
 • سلام برای ساخت گلخونه تو محیطی که رطوبت زیاد چه نایلونی باید استفاده شه؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-09-12 9:00 ب.ظ

   سلام بستگی به محصول کشت شده دارد ولی میتوانید از نایلون 3لایه و ضخیم استفاده کنید

   پاسخ
 • شایسته
  1401-06-05 9:57 ق.ظ

  نایلون پلی کربنات گلخانه مناسب گلخونه خانگیه؟ابعاد ۲۰ در ۱۵

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-06-06 2:05 ب.ظ

   سلام بله البته گزینه های بهتری هم وجود دارند. برای مشاوره رایگان با شماره های شرکت در تماس باشید

   پاسخ
 • نایلون گلخانه عرض 8 سه لایه نیاز دارم. ممکنه باهام تماس بگیرید 09104578734 امیری

  پاسخ
 • من یه نایلون گلخونه از بازار تهیه کردم ولی 1 سال بیشتر عمر نکرد. مشکل جنس نایلون بوده یا همین قدره طول عمر؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-08-27 5:43 ب.ظ

   سلام طول عمر یک نایلون باکیفیت و مرغوب با توجه به شزایط نگهداری چیزی بین 2 تا 4 سال است.

   پاسخ
   • رسول محمدی
    1401-09-20 5:46 ب.ظ

    سلام برا منطقه که زمستان دما به منفی ۲۵ درجه میرسه چه پلاستیکی استفاده بکنیم البته ابعاد گلخانه خانگی با ارتفاع ۲ متر هست

    پاسخ
    • آذین پلاست کیمیا
     1401-11-01 11:36 ق.ظ

     سلام نایلون گلخانه ذوپوش باید استفاده کنید و علاوه بر این سیستم گرامیشی هم نیاز دارید

     پاسخ
 • سلام نایلون گلخونه دوپوش میتونه جلوی سرمای منفی ۱۵ درجه رو بگیره؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-11-01 11:38 ق.ظ

   سلام بله دوست عزیز سیستم گرمایشی هم نیازتون میشه

   پاسخ
 • مرجان علی اکبری
  1401-11-07 9:48 ب.ظ

  نایلون پلی وینیل گلخانه ای عمر بیشتری داره نسبت به پلی کربنات یا فرقی ندارن؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-11-07 10:04 ب.ظ

   سلام گفته میشه عمر بیشتری داره البته بستگی به نگهداری خودتون هم داره

   پاسخ
 • ورامینی
  1401-11-23 11:38 ب.ظ

  سلام ازین نایلون میشه برای اسکان و جلوگیری از وزش باد و بارون استفاده کرد برای محیط های باز؟

  پاسخ
 • ثابت قدم
  1401-12-08 2:05 ب.ظ

  سلام برای کنترل دما نایلون گلخونم (بیشتر شب ها) چی کار کنم؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-12-11 11:39 ب.ظ

   سلام وجود افزودنی جذب مادون قرمز باعث کنترل دما گلخانه در طول شب می‌شود و گرمای مورد نیاز گلخانه در طول شبانه روز حفظ می‌شود.

   پاسخ
 • همزه راد
  1401-12-20 6:10 ب.ظ

  سلام نایلون عریض گلخانه ای 3ه لایه با خاصیت ضد مه و آنتی ویروس نیاز دارم. عرض 12 متر در 300 متر در نظر گرفتم و 6 تا اندازه همین مقدار نیازدارم. تخمین قیمت میکنین برام؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-12-20 6:35 ب.ظ

   سلام برای تخمین قیمت و عقد قرار داد با شماره های شرکت تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام میتونم از درب کارخونه تحویل بگیرم تا هزینه ها کم تر شه؟

  پاسخ
 • پلاستیک گلخانه عرض 16 دارین؟ با افزودنی UV + مادون قرمز

  پاسخ
 • test

  پاسخ
 • سلام برای طولانی شدن عمر نایلون گلخونه چه کار باید بکنم؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1402-05-11 11:22 ق.ظ

   سلام نگهداری درست، استفاده از افزودنی‌ها و شست و شوی نایلون

   پاسخ
 • قلی پور
  1402-05-27 9:36 ب.ظ

  نایلون گلخانه 8 متر 3 لایه از سه هفته پیش افزایش قیمت داشته؟

  پاسخ
 • رمضانی
  1402-10-06 1:16 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من یه گلخونه کوچیک دارم توی شهریار عرض 10 طول 16-17 متر و ارتفاع نوک هلال 6 متر
  میخواستم بدونم نایلون چی بگیرم از شما توش میخوام بیشتر درختچه بزارم و اینکه نصاب هم دارید که بیان انجام بدن ؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1402-11-08 1:31 ب.ظ

   سلام از نایلون گلخانه دوپوش و یا چندلایه استفاده کنید. افزودنی های مدنظر هم اضافه میشه به نایلون. در مورد نصاب باید با شرکت هماهنگ کنید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست