شیرینگ از واژه انگلیسی shrink، به معنای کوچک شدن گرفته شده است. در حقیقت واژه درست آن به فارسی شیرینک می باشد. به دلیل نزدیکی معنی آن به کاربرد عمل دستگاه، روی دستگاه نام گذاری شده است اما به نایلون های آن هم اطلاق می شود.به دستگاهی که این عمل را به وسیله نایلون و با حرارت و مکش هوا انجام می دهد shrink machine می گویند. این ماشین به وسیله پلاستیک رول شده، یک یا چند محصول بسته بندی شده را کنار هم فیکس و به صورت چند تایی قابل حمل می کند.در ایران نایلونی که روی این دستگاه قرار می گیرد به نایلون شیرینگ معروف شده است.

نایلون شیرینگ بسته بندی

انواع دستگاه شیرینگ

دستگاه شیرینگ، برقی می باشد که محصول با توجه به نوع آن در جایگاه قرار می گیرد؛ این دستگاه توسط نقاره نایلون را هدایت و با حرارت تولید شده آن را به هم می چسباند سپس با مکش، فشار هوا را خارج می کند. نایلون های شیرینگ با توجه به دستگاه های موجود در بازار تولید می شوند. این دستگاه ها شامل انواع زیر می شود.

 • دستگاه شیرینگ کابینتی

دارای محفظه ای برای قرار دادن محصول است. نایلون مورد استفاده آن نازک، شفاف و بهداشتی می باشد که برای محصولات غذایی استفاده می شود. نایلون های مورد استفاده آن PVC ،POF ،PE می باشد.

 • دستگاه شیرینک تونلی

این مدل برای خط تولید کارخانه های صنعتی که نمی خواهند حرارت به بیرون داشته باشند، خریداری می شود که سرعت بسته بندی آن نسبت به کابینتی بیشتر است. در شیرینگ تونلی زمانی که محصول از تونل درون دستگاه عبور می کند، با نایلون بسته بندی می شود. نوع نایلون مورد استفاده آن POF و PVC می باشد.

عملکرد دستگاه اتوماتیک شیرینگ

 • دستگاه شیرینک پلی اتیلن

این مدل برای خط تولید کارخانه ها با محصولات عمودی مانند آب معدنی ها و نوشابه ها شامپوها در انتهای خط تولید استفاده می شود.

 

 • دستگاه شیرینک دستی

دستگاه های کوچک دستی می باشند که در هتل ها و رستوران ها و مشاغل خانگی برای محصولات کوچک استفاده می شوند.

دستگاه شیرینگ صنعتی و خانگی

اگر تولیدکننده محصولات غذایی هستید، قطعا می‌دانید که بسته بندی محصولات، به نحوی که در هنگام بسته بندی آسیب نبیند، بسیار مهم است. با خرید نایلون شیرینگ قادر هستید تا محصولات خود را به بهترین نحو بسته بندی کنید. فیلم شیرینگ به دلیل خواص و مزایای زیادی که دارد، مورد استفاده بسیاری از تولیدکنندگان و کارخانه ها قرار گرفته است. قیمت نایلون شیرینگ با در نظر گرفتن کاربردها، ویژگی‌ها و خواص، بسیار مقرون به صرفه است. 

جنس نایلون شیرینگ

جنس نایلون شیرینگ می تواند نایلون یا نایلکس باشد یعنی هم با پلیمر سبک هم سنگین که در عرض، طول و ضخامت متفاوت و با تعداد لایه های متفاوت با توجه به قابلیت های دستگاه های موجود در بازار تولید می شوند. اما به دلیل اینکه باید انعطاف پذیری بالایی داشته باشد، بیشتر از جنس نایلون تولید می شود. پس از تولید، با ابعاد استاندارد توسط دستگاه های شیرینگ رول و با نام فیلم نایلون شیرینگ وارد بازار می شود.

کاربرد نایلون شیرینگ

هر کارخانه و تولیدی برای شکیل شدن محصول خود در خط تولید از بسته بندی با دستگاه شیرینگ استفاده می کند. بعضی محصولات بسته بندی کاغذی یا کارتنی دارند که نیاز است با نایلون فیکس شود اکثر محصولات غذایی صادراتی به دلیل جابجایی زیاد محصولات خود را دوبار بسته بندی می کنند تا هنگام جابجایی مانع ضربه و آسیب شود.
همچنین بعضی محصولات پلاستیکی مانند آب معدنی ها و نوشابه ها به صورت چندتایی به فروش می رسد که به وسیله نایلون شیرینگ بسته بندی می شوند. در کارخانه ها و تولیدی ها در مرحله آخر خط تولید، این نایلون توسط دستگاه شیرینگ روی یک یا چند محصول قرار می گیرد و آن ها را با هم فیکس و در بیشتر موارد هوای آن را خارج می کند. به این صورت بازار هدف این محصول موارد زیر می باشد:

• کارخانه های تولید مواد غذایی مانند: انواع نوشابه و آب معدنی، قوطی های چای، شانه های تخمه مرغ، کیک و…

• کارخانه های تولیدی محصولات بهداشتی و دارویی• کارخانه تولید بسته های حجیم مانند کولر تلوزیون یخچال
• تولیدی های خانگی از خوراکی تا محصولات بهداشتی
• مراکز پست و بسته های پستی
• مناسب بسته بندی های فریزری و یخچالی در هتل ها و رستوران ها
• تولیدی های اسباب بازی و لوازم تحریر و..

ویژگی‌ نایلون شیرینک

نایلون شرینک در دو نوع تک لایه و چندلایه تولید می‌شود، بدیهی است که بالا رفتن تعداد لایه‌ها، مقاومت و ضخامت نایلون نیز بیشتر می‌شود. همچنین خطر پارگی کمتر شده و به طور کل نایلون محکم‌تر می‌شود. میزان ضخامت نایلون شرینک آذین پلاست کیمیا از حدود ۳۰ میکرون تا ۲۰۰ میکرون متغیر است. معمولا نایلون شیرینگ بسته بندی یک لایه به اندازه کافی ضخامت ندارد و برای استفاده از آن بهتر است چند بار و چند لایه از آن را، برای بسته بندی به کار ببرید. انواع نایلون شیرینک از نظر جنس نیز می توان به نایلون pvcpopp و.. اشاره کرد.

انواع نایلون شرینک

دستگاه ها با توجه به وزن و اندازه محصول نوع نایلون آن را مشخص می کنند. نایلون های شیرینگ اغلب بی رنگ هستند تا محصول درون آن قابل رویت باشد اما در بعضی موارد با سفارش کارخانه، رنگی تولید می شود تا آرم محصول توسط کارخانه روی آن چاپ شود. جهت انجام خدمات چاپ روی پلاستیک از روش های مختلفی استفاده می شود.

انواع نایلون شیرینگ در بازار شامل دسته های زیر می شود:

انواع نایلون شیرینگ از لحاظ ضخامت

نایلون شیرینک از نظر ضخامت با توجه به حجم و کاربرد محصول مورد نظر برای استقامت بیشتر دسته بندی می شوند که ترکیبات و لایه های منحصر به فرد خود را دارد که هر کدام به طور مجزا نام گذاری شده اند. شامل موارد زیر است:
1. پلی الفین (POF): پلی الفین نازک ترین نایلون شیرینگ است که در ضخامت 15س/ 20 و عرض 20/80 تولید می شود. بسیار انعطاف پذیر و بهداشتی بوده و قابل استفاده برای محصولات خوراکی به صورت مستقیم می باشد. به دلیل شفافیت محصول را جذاب تر می کند.
2. پلی وینیل کلرید (PVC): شفاف و براق است نسبت به پلی الفین خشک تر می باشد و بیشتر برای بسته بندی محصولات پزشکی قرص ها و کپسول ها استفاده می شود.
3. پلی اتلین (PE): در چند ضخامت تولید می شود هر چه ضخامت و لایه های آن بیشتر باشد شفافیت آن کمتر می شود. این محصول مناسب بسته بندی روی کارتن و محصولات سنگین می باشد.

انواع نایلون شیرینگ از لحاظ رول بندی

1) تک لا: دو لایه نایلون تک لا روی رول می رود در هنگام بسته بندی همه طرف آن باز است و محصول بین آن قرار می گیرد و توسط دستگاه از چهار طرف، با حرارت جمع می شود.
2) رول های ساده و پیوسته(روده ای): به صورت لوله ای است که محصول درون آن قرار می گیرد و دو طرف دیگر توسط دستگاه با حرارت جمع می شود.
3) بغل باز: برای دستگاه های کابینتی مناسب است که محصولات از یک طرف وارد شده و توسط دستگاه از سه طرف با حرارت به هم می چسبد.

مزایای نایلون شیرینگ

• محصول یا بسته غذایی را جمع و جور می کند.
• کاهش هزینه بسته بندی
• نایلون شیرینگ به دلیل جنس آن هر نوع محصولی در مقابل رطوبت محافظت می کند.
• مانع باز شدن یا خراب شدن کارتن محصول در هنگام جابجایی می شود.
• حمل چند عددی محصول را امکان پذیر می کند.
• در محصولات خوراکی با خروج هوا ماندگاری محصول را بالا می برد.
• مانع ورود گرد و غبار به محصول می شود.
• جذابیت بسته بندی را افزایش می دهد.
• مانع خروج رطوبت از محصولات خوراکی و مرطوب می شود.
• سرعت بالا در بسته بندی
• به صرفه است.

محصولات شیرینگ شده

معایب نایلون شیرینک

باز کردن بسته بندی شیرینگ به راحتی با دست امکان پذیر نیست و نیاز به وسیله ای تیز دارد.
این محصول مانند تمامی محصولات پلیمری تجزیه ناپذیر است و نباید دور انداخته شود، چرا که مضرات زیست محیطی فراوانی را به بار می آورد. بهتر است آن ها را جمع آوری کرده و به کارخانه های بازیافتی تحویل دهید.

قیمت نایلون شیرینگ در سال 1401

قيمت نايلون شيرينگ

قیمت نایلون شیرینگ مانند سایر محصولات پلاستیکی با توجه به نرخ مواد اولیه در بورس کالا به سرعت تغییر می کند و فاکتورهایی مانند نرخ ارز روز و مواد اولیه وارداتی یا داخلی و سایر موارد سفارشی سازی شده از جمله ضخامت، ابعاد، تعداد لایه ها، رنگ، چاپ، افزودنی ها، حجم خرید و کیفیت محصول از جمله عوامل دخیل در قیمت گذاری آن تاثیر مستقیم دارد. لطفا جهت قیمت دقیق و به روز نایلون شرینک بسته بندی با ما در تماس باشید.

خرید نایلون شیرینگ

جهت خرید نایلون شیرینگ با کیفیت در رنگ‌های مختلف، می‌توانید با شماره های تماس همین صفحه تماس بگیرید و نایلون‌های شرینگ خود را بر اساس ویژگی‌هایی که در این صفحه مطالعه کردید، سفارشی سازی کنید. توجه داشته باشید نایلون شیرینگ ارزان و یا دست دوم شاید در ابتدا هزینه های شما را کاهش دهد، ولی پس از گذشت مدت زمان کمی، متوجه می‌شوید که متضرر شده اید و باید مجددا نایلون را از جای دیگری تهیه کنید. پس از ابتدا به فکر خرید نایلون مرغوب و با کیفیت باشید و نایلون را از شراکت اینترنتی که سابقه چندین و چند ساله دارند تهیه کنید.

جمع بندی

مهم ترین ویژگی نایلون شیرینگ که آن را از سایر انواع نایلون متمایز می کند، حساس بودن به حرارت دیدگی است. به طوری که در دمای ۱۶۰ تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد جمع و منقبض شده و روی محصول مورد نظر وکیوم می شود. در این مقاله درباره انواع نایلون شرینک، ویژگی، کاربرد و جنس آن صحبت کردیم. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

نایلون شیرینگ چیست؟
به طور کلی به هر نوع پلاستیکی که با قرار گرفتن در معرض حرارت خاصیت جمع شوندگی پیدا کند را پلاستیک شیرینگ می‌گویند. این نوع پلاستیک با خاصیت جمع شوندگی باعث بسته بندی محصول می‌شود.
مزیت نایلون شیرینگ چیست؟

سرعت بالا در بسته بندی محصول، جلوگیری از عبور گرد و خاک به محصول، جلوگیری ازضرب دیدگی، کاهش هزینه‌های بسته بندی و … از مزایای نایلون شرینک هستند.

ابعاد نایلون شیرینگ چقدر است؟

نایلون شیرینگ از عرض 0.5 متر تا 6 متر و در طول مورد نظر مشتری تولید می‌شود.

آیا نایلون شیرینگ مقرون به صرفه است؟

نایلون شرینک بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر روش های بسته بندی، مثل استفاده از جعبه است.

محصولات مشابه

دیدگاه کاربران

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خسرویانی
  1401-03-11 10:57 ق.ظ

  سلام نایلون شیرینگ از جعبه ارزون تر د میاد؟ درجه 2 میزنین قیمت ها بیاد پایین تر؟

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-03-11 10:58 ق.ظ

   سلام دوست عزیز 🙂 بله استفاده از این نایلون اقتصادی تره. ولی متاسفانه ما از نایلون درجه 2 استفاده نمی‌کنیم چون کیفیت پایینی داره

   پاسخ
 • سلام نایلون شرینگ 500 متری با رو های تک لا نیاز دارم.

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-04-25 10:26 ق.ظ

   سلام بله موجود داریم. با شماره های آذین پلاست در ارتباط باشید

   پاسخ
 • حسینی نژاد
  1401-06-05 9:55 ق.ظ

  شیرینگ پلی الفین ۱۰۰ میکرونی چنده برا ۱۰۰۰ رول

  پاسخ
  • آذین پلاست کیمیا
   1401-06-06 2:04 ب.ظ

   سلام برای دریافت قیمت روز و مشاوره، با شماره های شرکت در تماس باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست